Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Deň Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach

1. októbra 2019

Aj tento školský rok sa nám opäť podarilo pripraviť Deň Strednej zdravotníckej školy, ktorý sa konal 1.10.2019 na Námestí osloboditeľov v Michalovciach. Tentokrát sa pýšil magickým číslom 9. Numerológovia pripisujú číslu 9 atribúty ako ľudskosť, súcit, ochotu pomáhať, veľkorysosť, vznešenosť, vynaliezavosť, ušľachtilosť. V tomto duchu sa niesol aj náš 9. ročník tejto už tradičnej akcie školy.
Naši žiaci pod odborným vedením pedagógov dosiahli magickú hranicu 2754 výkonov. V tento deň zrealizovali 364 meraní tuku, 400 meraní krvného tlaku, 145 ukážok prvej pomoci, 403 meraní glykémie, 403 vyšetrení krvnej skupiny, 290 masáží a 29 zábalov. Okrem týchto urobených výkonov sme ešte rozdali 220 kusov informačných letákov. Široká verejnosť ochutnala čaj z materinej dúšky a mäty priepornej. Celkovo bolo vydaných 500 dávok – 50 l čaju. Mladšiu generáciu zaujala možnosť reálne si vyskúšať poskytovanie prvej pomoci. Veľkým lákadlom bola aj virtuálna realita, ktorá umožnila prítomným lepšie spoznať stavbu nášho tela. Tento rok sa prezentovala propagačným materiálom aj Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce. Touto akciou sa nám každoročne podarí prezentovať vedomosti a zručnosti našich žiakov, maturantov a budúcich zdravotníckych pracovníkov. Je to prvý krok k novému štartu, k možnosti zviditeľniť sa a nadobudnúť sebaistotu.
Deň SZŠ bol plný elánu, empatie a stretnutí a už dnes sa tešíme na Deň SZŠ v roku 2020. Veríme, že bude opäť taký úspešný ako bol tento.

Podrobnosti

Dátum:
1. októbra 2019
Webstránka:
www.szsmi.eu.sk

Organizátor

Stredná zdravotnícka škola,Masarykova 27, 071 01 Michalovce
Telefón:
056/6422839
Email:
skola@szsmi.eu.sk
Webstránka:
www.szsmi.eu.sk

Iné

Tématická oblasť
Moderná škola

Miesto udalosti

Námestie osloboditeľov v Michalovciach
Námestie osloboditeľov,Michalovce
Michalovce, 071 01
+ Google Map