Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Europass workshop

22. novembra 2022 o 11:00 - 12:30

Dňa 22.11.2022 sme zorganizovali workshop na Gymnáziu Hlinská 29 v Žiline. Okrem žiakov žilinského gymnázia sa workshopu zúčastnili aj žiaci z Grécka, Poľska, Islandu, Švédska a Talianska, ktorí sú zapojení do projektu Erasmus+ Digital Competence and eSafety.

Hlavná téma workshopu sa niesla celým medzinárodným stretnutím v podobe predstavenia platformy europass.eu, ktorá má v súčasnosti nový nástroj Test digitálnych zručností. Študenti mali možnosť otestovať si svoje digitálne zručnosti a po vytvorení vlastného profilu na europass platforme si svoje výsledky rovno uložili do svojich Europass knižníc.

Formou praktického workshopu si žiaci rozšírili svoje poznatky o tom, akým spôsobom si môžu overiť úroveň svojich digitálnych zručností a následne ich odprezentovať pri vzdelávaní a príprave pre trh práce.

Poukázali sme aj na potrebu mať svoje osobné údaje chránené v online prostredí. Pre vstup do Europass účtu je nutné nastaviť dvojstupňový overovací proces, ktorý si žiaci vyskúšali v praxi priamo na workshope pri zakladaní svojich europass účtov. Toto dvojstupňové overenie zabezpečí, aby boli všetky údaje bezpečne chránené pred hackermi a aby nedošlo ku krádeži alebo zneužitiu informácií.

Podrobnosti

Dátum:
22. novembra 2022
Čas:
11:00 - 12:30
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Gymnázium Hlinská 29, Žilina
Hlinská 29
Žilina, 011 80
+ Google Map
Webstránka:
https://gymza.edupage.org/

Organizátor

Národné centrum Europass
Telefón:
0911 610 115
Email:
europass@siov.sk
Webstránka:
www.europass.sk

Iné

Tématická oblasť
Moderná škola