Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

ZRUČNOSTI BUDÚCNOSTI

28. novembra 2022

Tentoraz sme si pripravili pre žiakov II. stupňa banskoštiavnických základných škôl (7.-9. ročníkov) regionálny, živý, interaktívny kariérový deň. 

Doobeda máme pripravený program pre žiakov II. stupňa ZŠ, učiteľov zameraný na výber povolania a strednej školy v štýle ZRUČNOSTÍ BUDÚCNOSTI, ktoré sa naučia na konkrétnej strednej škole. Dozvedia sa nielen aké stredné školy máme v našom mestečku „v ponuke“, ale aj kam podľa tajných indícií  a triediaceho klobúka PATRIA.

Okrem iných zručností pre život bude leitmotívom akcie ČAS – podľa mnohých najdrahšia hodnota súčasnosti. Organizácia času alebo aj Time manažment je bezpochyby jednou zo ZRUČNOSTÍ BUDÚCNOSTI. Preto aj teraz bude čas veľmi dôležitý. Prečo ? a Ako to bude prebiehať?

  1. Bude dôležité, aby sa žiaci dostavili na akciu včas ( v zmysle harmonogramu )
  2. Vymedzený čas pre jeden vstup je 60 minút
  3. Počas týchto 60 minút žiaci navštívia 7 stanovíšť (1 stanovište = 1 stredná škola)
  4. Pri vstupe budú žiaci rozdelení do skupín, každý žiak dostane inštrukciu do ktorej skupiny patrí.
  5. Každá skupina bude mať čas na jedno stanovište cca 7-8 minút. Je to čas kedy si dokážu urobiť prvý dojem, a vyskúšať si zručnosti v aktivite, ktorú si pre nich nastražia kamaráti zo strednej školy a overia, či by medzi nich zapadol. Po tomto čase sa skupinky budú striedať medzi stanovišťami v smere hodinových ručičiek.
  6. Pošepkáme Vám niektoré aktivity: Ako napríklad urobiť sabráž, vyriešiť hlavolam, very british pexeso, poskladať origami z prestierania, uhádnuť hádanku vodohospodárskych majstrov…. ako v pevnosti Boyard u otca Fourasa…  
  7. Dôležitý je opäť čas, aby sa dokázali plynule presunúť na ďalšie stanovište. Čas beží – TIK – TAK. 
  8. Po vystriedaní všetkých skupín medzi stanovišťami si žiaci môžu urobiť obraz o tom, na ktorej strednej škole sa cenia ktoré zručnosti, ku ktorej čarodejníckej škole by sa najviac hodili, na ktorých predmetoch by mali viac popracovať, a ktorá ich najviac zaujala. Tú potom môžu navštíviť aj s rodičmi v rámci dní otvorených dverí (DOD). Termíny a časy DOD každej školy dostanú žiaci k dispozícii.  
  • Poobede sa tešíme najmä na rodičov, ale aj na kohokoľvek, kto by sa chcel dozvedieť o tajomstve nového prístupu v kariérovej výchove a kariérovom poradenstve a reálne si to aj zažiť. Pôjde o príjemnú debatu pri čaji, kde sa chceme rozprávať o výbere školy, o tom ako viesť rozhovory na túto tému s deťmi, o rodinných tradíciách vo výbere povolania, a najmä motivácii detí k učeniu a príprave na svoju budúcnosť. /15.00 – 17.00/. Bude tu priestor diskutovať s odborníkmi na kariérové poradenstvo a otázky, ktoré rodičov zaujímajú pri výbere povolania svojich detí.

Program je pokračovaním úspešnej online verzie akcie Poďme spolu na strednú školu z minulého roka. Teraz sme ju výrazne vylepšili, pridali nové zaujímavé a tajomné prvky :-).

Podrobnosti

Dátum:
28. novembra 2022
Udalosť Kategórie:
,
Webstránka:
https://www.facebook.com/stiavnickaporadna

Miesto udalosti

Klub Rubigall, Banská Štiavnica
Nám. sv. Trojice 1
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
Telefón:
0907 549 117
Webstránka:
https://www.facebook.com/stiavnickaporadna

Organizátor

CPPPaP Banská Štiavnica
Telefón:
+421903828539
Email:
poradnabs@gmail.com
Webstránka:
https://www.facebook.com/stiavnickaporadna/

Iné

Tématická oblasť
Moderná škola