Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Zimná škola kariérového poradenstva 2021

9. decembra 2021 o 15:00 - 17:00

Zimná škola kariérového poradenstva je spoločná aktivita Centra Euroguidance a Združenia pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry, ktorej cieľom je rozvíjať kompetencie kariérových poradcov a zároveň podporiť sieťovanie a spoluprácu medzi poradenskými aktérmi.

Podujatie je určené kariérovým poradcom zo všetkých sektorov vrátane škôl, centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, služieb zamestnanosti, neziskových organizácií, komunitných centier i súkromným poskytovateľom.

Na účastníkov čakajú zaujímavé prednášky a diskusie s kolegyňami a kolegami na témy, ktoré sú nám všetkým blízke.

Podujatie sa uskutoční v rámci iniciatívy Týždeň kariéry 2021.

PROGRAM

15:00 – 15:45 Helena Košťálová, EKS
Cesta za horizont kariérového poradenství
Helena Košťálová predstaví novú publikáciu pre kariérových poradcov z dielne EKS Praha „Cesta za horizont kariérového poradenství“ a vysvetlí, prečo sú vzťahy („Já a můj vztah k sobě“, „Já a moje okolí“ a „Já a svět“) pojítkom knihy, ako tieto vzťahy ovplyvňujú každodennú poradenskú prax a ako podporiť otváranie pomyselných obzorov. Spoločne sa taktiež pozrieme na to, akým novým výzvam čelia kariéroví poradcovia a ako sa dá na tie „staré“ pozrieť z iného uhla.
15:45 – 16:15 Martin Martinkovič, Katarína Štukovská, ZKPRK
Naratívny prístup v kariérovom poradenstve – poradenstvo cez príbehyNaratívny koučing vychádza z predpokladu, že realita je konštruovaná spôsobom, akým o veciach hovoríme, rozhodnutiami, ktoré robíme a dalšimi nevypovedanými prejavmi. Prostredníctvom rozprávania a príbehov dávame zmysel naším zážitkom. Poďme sa pozrieť na to ako môžeme klientom pomôcť dekonštruovať tieto myšlienky alebo predstavy a zostaviť alternatívne príbehy zohľadňujúce ich zdroje, sny a hodnoty, ktoré im môžu priniesť nové príležitosti.
16:15 – 17:00 Paralelné workshopy

  1. Peter Kmeť, BKS Úspech
   Kariérko – online portál spájajúci kariérovú výchovu a podporu kariérového poradenstva na základných a stredných školách
  2. Zuzana Záhradníková, Career Spring
   Projekt Rominko – praktické tipy pre kariérových poradcov pracujúcich s rómskymi komunitami

K účasti je potrebné len stabilné internetové pripojenie, funkčný mikrofón a webkamera.

Podrobnosti

Dátum:
9. decembra 2021
Čas:
15:00 - 17:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Online
Slovenská republika