Zmena povolania, zamestnania, voľba školy ? Káva s kariérovým poradcom zadarmo v siedmich mestách

Vedeli ste, že 43% Slovákov považuje zamestnanie len za spôsob, ako zarobiť peniaze, nič viac? Alebo že približne polovica absolventov nikdy nepracovalo v odbore, ktorý vyštudovali? Aj to sú dôvody, pre ktoré je dôležité venovať správnemu výberu povolania a zamestnania náležitú pozornosť. Na akú prácu sa hodím? V čom som naozaj dobrá/dobrý? Ako nájsť prácu, ktorá ma bude napĺňať? Ak premýšľate o zmene povolania alebo zamestnania, na prelome rokov budete mať možnosť opäť sa poradiť o smerovaní Vášho pracovného života s profesionálnym kariérovým poradcom bezplatne!

Čo je kariérové poradenstvo ?

Kariérové poradenstvo Vám môže pomôcť v prípade, ak:

  • …nie ste spokojný vo Vašom súčasnom zamestnaní,
  • …premýšľate o zmene zamestnania alebo povolania,
  • …Vaša súčasná práca Vás nenapĺňa,
  • …chcete zistiť svoje silné stránky, zručnosti, talenty a prepojiť ich s možnosťami trhu práce,
  • …hľadáte si prácu a potrebujete sa zorientovať a nabrať sebavedomie,
  • …trápite sa s výberom vysokej školy, alebo kurzu.

Ako vyzerá kariérové poradenstvo? Kariérový poradca Vám pomocou rôznych aktivít a dotazníkov pomôže zistiť Vaše záujmy, silné stránky a zručnosti. Následne sa spolu s Vami snaží tieto požiadavky prepojiť s trhom práce tak, aby pomohol pri nájdení vhodného povolania práve pre Vašu situáciu. Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry pozýva na šnúru interaktívnych workshopov a individuálnych konzulácií po celom Slovensku. „Podujatia ‚Na kávu s kariérovým poradcom‘ majú vždy výbornú účasť a odozvu vo všetkých mestách a preto ich organizujeme pravidelne. Chceme, aby každý mal možnosť získať povolanie, v ktorom naplno využije svoj potenciál. Odborná pomoc pri voľbe alebo zmene povolania býva čoraz vyhľadávanejšou.“hovorí kariérová poradkyňa Michaela Valicová z Kariérneho Kompasu.Súčasťou večera „Na kávu s kariérovým poradcom“ bude interaktívny workshop prípadne individuálna konzultácia s profesionálnym kariérovým poradcom.

Je kariérové poradenstvo pre Vás?

Priemerný Slovák za život vystrieda tri až štyri zamestnania a stále viac ich pre lepšiu spokojnosť v práci využíva služby kariérového poradcu. „Na začiatku som stál pred rozhodnutím ako ďalej v mojom pracovnom živote. Potreboval som sa zorientovať, ktorým smerom sa vybrať, keďže som mal dve rôzne ponuky práce a nevedel som sa rozhodnúť. Poradenstvo mi pomohlo moje problémy v rozhodovaní pomenovať, odbúrať strach a obavy, ktoré som cítil a pohnúť sa ďalej z miesta. Priznám sa, že som neveril, že mi to dokáže zmeniť celkovú kvalitu života. Odporúčam“ hovorí o svojej skúsenosti s kariérovou poradkyňou Jozef.

Stretnite sa aj vy s kariérovým poradcom bezplatne v týchto mestách:

Konkrétny program a možnosti rezervácie individuálnej konzultácie nájdete na jednotlivých odkazoch. Tešíme sa na stretnutie! Pre viac informácií kontaktujte info@zkprk.sk alebo telefonicky na 0907 433 299. Ďalšie možnosti stretnutia s kariérovým poradcom nájdete aj na stránke http://tyzdenkariery.sk/.

Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry vzniklo v roku 2014 s cieľom poskytnúť odborníkom platformu pre zdieľanie skúseností a rozvoj odbornosti. S viac ako 70 členmi zastupuje a háji záujmy kariérového poradenstva a pracuje na zvyšovaní dostupnosti jeho služieb pre verejnosť. Viac informácií o Združení nájdete na stránke www.rozvojkariery.sk

Na organizácii poduajtí sa podieľajú:

http://www.kariernykompas.sk/
https://www.changerine.cz/
https://www.careerspring.sk/
https://www.hr-koucing.eu/
https://www.artela.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *